arçelik klima servis kampanyası
Klima gaz dolum fiyatı 2018 Klima gazı nedir? Klima gazı, klimanın soğutma yapması ve ısıtma yapabilmesi için önemli bir bileşendir. Klima gazının eksik olması yada bit ...

İnverter klima nedir

klima tarih 02.05.2017       klima gösterim Gösterim (2746)       klimacı icon İnverter klima nedir

İnverter klima nedirKlime anlamı olarak inverter, çevirici anlamına gelmektedir. İklimlendirme sektörü yani klimalar dışında da inverter terimini duymamız çok olasıdır. İnverter enerji tasarrufu sağlamak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Frekans değiştirici anlamına gelen ve alternatif akımdan, doğru akıma, doğru akımdan alternatif akımı 3 faz biçimine dönüştürebilen, frekansı ve gerilimi ayarlanabilen cihazdır inverter.

Klimalar için yapılan birçok araştırmalarda görülmüştür ki, klimanın en fazla enerji tükettiği anın, klimanın ilk çalışma ve durma anları olduğu görülmüştür. Tam bu noktada enerji tasarrufu sağlamak için inverter klimalar geliştirilmiş ve halen bu tarzda enerji tasarrufuna yönelik çalışmalar devam etmektedir. İnverter klimalarda kalkış akımı olmadığından şebekeden durma ve yeniden çalışma anlarında enerji çekmezler ve enerji tasarrufu sağlarlar.

İnverter klimalar durmadan, sürekli çalışırlar. Aslına bakılır ise inverter klimalar farklı bir klima tipi değildir. İnverter klimalar da bir split klima dır. Sadece farklı bir çalışma prensibi vardır. Buda inverter olmasından kaynaklıdır.

İnverter klima ücretleri ile ilgili bilgi için, inverter klima fiyatları makalemizi okuyabilirsiniz.

Sayfa Özeti: İnverter klima çalışma prensibi, inverter klima fiyatları, enerji tasarrufu sağlayan klimalar inverter klima. Neden inverter klima kullanmalıyız. İnverter klimalar nasıl enerji tasarrufu saparlar.
klima abonesi Yeni Kampanyalardan İlk Sen Haberdar Ol!      
Copyright © Klimacı 2016. Tüm Hakları Saklıdır. 0212 876 0 888 • Web Tasarım & SEO web tasarım seo