arçelik klima servis kampanyası
Klima gaz dolum fiyatı 2018 Klima gazı nedir? Klima gazı, klimanın soğutma yapması ve ısıtma yapabilmesi için önemli bir bileşendir. Klima gazının eksik olması yada bit ...

Klima gaz dolumu nasıl yapılır

klima tarih 19.05.2017       klima gösterim Gösterim (7914)       klimacı icon Klima gaz dolumu nasıl yapılır

Klima gaz dolumu nasıl yapılırKullandığınız klimadan tam verim alamıyorsanız, her şey normal olmasına rağmen klima tam soğutma yapmıyor veya klima ısıtmıyor olabilir. Bu gibi sorunlarda klima gazından şüpheline bilir. Klima gazınız bitmiş veya eksilmiş olabilir. Aslına bakılırsa klima gazının bitmesi ya da eksilmesi olası bir durum değildir. Normal şartlarda klima gazı tükenmez, ama klimanızda ki arızadan ya da borulardaki çatlaklardan klima gazı eksilebilir.

Klima gazının eksik olduğu nasıl anlaşılır.

Klima gazı normal durumda hiçbir zaman bitmez. Eğer klima gazınız bitmiş ise kesinlikle klimanızda bir arıza durumu veya klima borularında bir sızıntı, çatlama var demektir. Klima gazının eksildiğini anlamanın en kolay yolu, klima dış ünitesinde ince borunun karlanma yapmasıdır. Buzlanmasına sebep olur klima gazı eksikliği. Klima gazının bitmiş olduğunu düşündüren bir diğer durum ise klimanın tam soğutma yapamaması olabilir. Bu gibi durumlarda klima gazının eksildiği veya bittiğinden şüphelenilir.

Klima gaz dolumunu kim yapar.

Klima gaz dolumu klima teknik servislerince yapılması gereken bir işlemdir. Öncesinde klima gazının tükenmesine yol açan sebep belirlenip klimanın tamiri yapılmalıdır. Sonrasında klima gaz dolum işlemine geçilir.

Klima gaz dolumu nasıl yapılır

Klima gaz dolumu klima servisi tarafından klimanız için gerekli gaz tankı ile dolum cihazları ile yapılır. Klima gaz dolum videosunu izleyebilirsiniz.

Klima gazı çeşitleri, R22 ve R410

R22 klima daha eski bir teknolojidir fakat halen kullanılır ama zaman içerisinden artık kullanımının kalmayacağını söylenebilir. En önemli sebebi R22 klima gazının ozan tabakasına verdiği zarar olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. R22 klima gazının fiyatı R410 a göre daha ucuzdur. R410 Klima gazı iki farklı tipte gazın birleşiminden oluşur, sistem basıncı R22 gazına göre daha yüksektir. R410 klima gazının ozon tabakasına zararı yoktur bu neden le tercih sebebi olarak yeni klima üretimlerinde kullanılmaktadır.

Klima gaz dolum fiyatları

Klima tipine göre klimanın mevcut gaz tankı da değişiklik gösterir, bu sebeple klima gaz dolum ücreti klima tipine göre farklıdır. Birde klimada kullanılan klima gaz çeşidi (R22 ve R410) klima gaz dolum ücretini değiştirir. Klima gazı dolumu için 100 TL ile 350 TL arasında bir fiyat çıkabilir. Klima gazı dolum fiyatları ayrıntıları.

*** Klimanızın markası ne olursa olsun her türlü ihtiyacınız için bize ulaşabilirsiniz. Klima gaz dolumu için fiyat teklifi öğrene bilirsiniz. 212 876 0 888.

Sayfa Özeti: klimanız hangi gazı kullanıyor, hangi klima gazı ozon tabakasına zarar veriyor. Klima gaz dolumu nasıl yapılır, klima gaz dolum işlemi. Klima gazı neden eksiltir. Hangi klima gazını kullanmalıyız. Klima gaz dolum fiyatları
klima abonesi Yeni Kampanyalardan İlk Sen Haberdar Ol!      
Copyright © Klimacı 2016. Tüm Hakları Saklıdır. 0212 876 0 888 • Web Tasarım & SEO web tasarım seo