arçelik klima servis kampanyası
Klima gaz dolum fiyatı 2018 Klima gazı nedir? Klima gazı, klimanın soğutma yapması ve ısıtma yapabilmesi için önemli bir bileşendir. Klima gazının eksik olması yada bit ...

Klima temizliği

klima tarih 19.05.2017       klima gösterim Gösterim (2151)       klimacı icon Klima temizliği

Klima temizliğiKlimanızı temizlemek ortamda bulunan havanın temizlenmesi demektir. Bu sebeple klima temizliği aksatılmaması gereken bir işlemdir. Temizliği tam olarak yapılmamış klimalar yaşam alanında bulunan kişilerin hasta olmasına, ortamın hava kalitesinin düşmesine sebep olur. Klimalar çalışma prensipleri gereği, iç ortamlarında nemli bir alan yaratırlar, bu nemli ortam bakterilerin üremesi için çok elverişlidir. Sonrasında klimanın çalışması ile bu pis, kirlenmiş alandan sizin soluduğunuz ortama bakterilerin yayılmasına sebep olurlar. Klima hastalıkları meydana gelir, Lejyoner hastalığı diye de bilinir.

Klima temizleme işlemi

Klimanızı temizledikten sonra soluduğunuz havanın ne kadar pis olduğuna inanamayacaksınız. Peki, klima nasıl temizlenir, havalandırma filtreleri ve ısı değişim elemanları üzerinde biriken ve klima filtrelerinizi kapatan kirleri, tozları temizleyeceğiz. Bunun için öncelikle size klima temizleme sıvısı, klima temizleme ilacı veya klima temizleme spreyi olarak da geçiyor bunlardan birini istediğiniz bir markayı alarak temin ediniz.
Klimanız da kirli ve tıkanmış filtreler havanın akışını kapatır, havanın filtre edilmesinin önüne geçer, buda ortamın kirlenmesine hava geçen boruların lekelenmesine neden olur. Klimanın temizlenmesi, klimanın parçalarının korunmasını ve daha verimli çalışmasını sağlar.

Klima temizleme nasıl yapılır

* İlk olarak, klimanın iç ünitesinin ön panjuru sökülmeli, iki adet emiş filtresi yerinden çıkartılır.
* Almış olduğunuz klima temizleme suyu, yukarıdan aşağıya doğru sıkılır.
* Uyguladığınız klima temizleme sıvısının drenaj kanalına akması için 5-6 dk bekleyiniz.
* Avaporatöre temiz su yukarıdan aşağıya doğru püskürtülerek temizleme, durulama işlemi yapılır.
* Söktüğünüz filtrelere de klima temizleme sıvısından uygulanır ve durulanarak temizlenir.
* Klima filtresi ve panjur yerlerine takılarak işlem sonlandırılır.
Klima temizliğinden sonra çıkan kire inanamayacaksınız. Bu uygulamayı aralıklarla tekrar lamanız ortamdaki havanın da temiz kalmasını sağlayacaktır. Klima nasıl temizlenir

Sayfa Özeti: Klima temizliği nasıl yapılır, evde kendinizin yapacağı klima temizliği. Klima temizleme suyu veya klima temizleme ilacı olarakta bilinir. Klima ne sıklıkla temizlenmeli idir. Klima temizleme işlemleri, klima filtre temizliği. İstanbul klima temizleme.
klima abonesi Yeni Kampanyalardan İlk Sen Haberdar Ol!      
Copyright © Klimacı 2016. Tüm Hakları Saklıdır. 0212 876 0 888 • Web Tasarım & SEO web tasarım seo